Az Egyesület célja:

A Felsőbácskai Kolping Egyesület tagjai elkötelezettséget vállalnak azért, hogy a Felsőbácskai Kisrégió területén élő – különös tekintettel Vaskút, Gara, Nagybaracska, Bátmonostor, Hercegszántó, Csátalja településekre – idősek, fogyatékosok és minden rászoruló, aki segítséget kér, megkaphassa az őt megillető testi-lelki-anyagi és kulturális javakat.

A Felsőbácskai Kolping Egyesület célja, hogy olyan szociális intézményeket, szolgálatokat és kisközösségeket támogasson, amely keresztény értékrenden alapuló, magas szakmai színvonalon és kitűnő tárgyi feltételekkel működő ellátórendszert kíván kialakítani és/vagy fenntartani, ahol a rászorulók egyenlő esélyekkel, az egyéni testi-lelki szükségleteik figyelembevételével vehetik igénybe a szervezet által nyújtott szociális segítséget.

  • Az egyesület mindennapjaiban értékmérő a keresztényi szeretet, amely a békességre, biztonságra törekvő tettekben és az emberekhez való tisztességes, empatikus odafordulásunkban nyilvánul meg.
  •  Vállalt feladataink végrehajtásának középpontjában a szolgáltatásainkat igénybevevők állnak.
  • Felelősséggel tartozunk tagjainknak, önkénteseinknek, együttműködő partnereinknek és mindazoknak, akik céljaink eléréséért hoznak áldozatot. Kompetens szervezetvezetéssel biztonságérzetet biztosítunk számukra.
  • Feladataink végrehajtásában erőforrásaink ésszerű felhasználása és bővítése érdekében állandó erőfeszítéseket teszünk.
  • A szervezetünk által nyújtott szolgáltatás minőségének folyamatos javítása, valamennyi tag állandó feladata, amellett, hogy mindenki önállóan is felelős saját egyesületi tevékenysége minőségéért.
  • A Felsőbácskai Kisrégió területén élő azon rászorultak részére a rehabilitációs foglalkoztatás elősegítése, különösen akiket a szociális jelzőrendszer tagjai az egyesület figyelmébe ajánlanak.

Az egyesület a célok elérése érdekében felvállalja, hogy előadásokat, képzést és továbbképzést, valamint vitafórumokat és konferenciákat szervez, pályázik és pályáztat. A szervezés, és az információcsere hatékonyságának érdekében lehetőségeihez képest él az információs társadalom eszközeivel, elektronikus kiadványt szerkeszt. Az egyesület honlapján rendszeresen beszámol a találkozókról, az egyesület rendezvényeiről, és tevékenységéről. Közzéteszi az egyesülettel kapcsolatos észrevételeket, ötleteket. Az egyesület kapcsolatot épít ki más hasonló célú bel- és külhoni társadalmi szervezetekkel.

Az egyesület a fentiekben felsorolt céljait különösen a következő cél szerinti tevékenységek gyakorlásával éri el:

a)       kiadványok megjelentetése, illetve támogatása;

b)      előadások, rendezvények támogatása,      lebonyolítása;

c)       pályázat kiírása;

d)      pályázatokon való részvétel;

e)       előadások, képzés tartása.